Przeszukaj katalog firm budowlanych
Jesteś w:   FirmyBudowlane.pl
Sprzęt budowlany
Rusztowania budowlane
Scafom- rux Polska Sp. z o.o.

Scafom- rux Polska Sp. z o.o.

Historia Scafom-rux Polska

Firma Termosprzęt powstała w 1991 roku w wyniku przekształceń własnościowych dużego przedsiębiorstwa państwowego. Pierwszy skład osobowy spółki to kilkunastu długoletnich pracowników zabrzańskiej Termoizolacji mającej w tym czasie ponad czterdziestoletnie tradycje związane z rusztowaniami użytkowanymi na największych polskich placach budów a także budowach w wielu krajach Europy Zachodniej. W krótkim czasie w nowej Spółce została rozpoczęta produkcja rusztowań. Jako jeden z pierwszych powstał system rusztowań ramowych, w którym wykorzystano szeroką wiedzę i doświadczenia zdobyte przy pracy na różnych renomowanych zachodnich systemach a jednocześnie spełniający wszystkie obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące rusztowań. System rusztowań produkowanych przez Termosprzęt jest ciągle rozbudowywany i modernizowany. Wprowadzane innowacje są przy tym tak przemyślane, że poprzednie konstrukcje są kompatybilne z najnowszymi. Firma opracowała wiele indywidualnych rozwiązań w tym także chronionych patentem.

W 2002 roku Termosprzęt wszedł w skład grupy Kaefer (Niemcy) - światowego lidera w dziedzinie izolacji przemysłowych, wykorzystującego w szerokim zakresie rusztowania.

W 2003 roku Termosprzęt wprowadził i stosuje obecnie system zarządzania jakością wg EN ISO 9001 : 2000.

W 2009 roku Scafom International BV(Holandia) - czołowy producent rusztowań na świecie, przejął 100% udziałów w naszej firmie, w wyniku dalszych procesów integracji w ramach grupy od października 2010 funkcjonujemy pod nazwą SCAFOM-RUX POLSKA.

Liczba wizyt:   2854         Wersja do wydruku