Jesteś w:    Firmy Budowlane.pl  /  Materiały budowlane  /  Magazyny materiałów budowlanych  /  Firma PHU Mercus Bis Sp. z o.o.

PHU Mercus Bis Sp. z o.o.

Opis firmy:

  Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ Mercus Bis” Sp. z o. o. powstało w roku 1999. Swoją działalność rozpoczynało w Dąbrowie Górniczej obejmując swym zasięgiem region Zagłębia jak i Śląska. W założeniach statutowych przedmiotem działalności miał być obrót hurtowy materiałami budowlanymi (na zasadzie kompleksowej obsługi przedsięwzięć inwestycyjnych) oraz sprzedaż mebli, artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia mieszkań i wszelkich materiałów z zakresu remontu lokali mieszkalnych. Cele te miały być realizowane w sieci pawilonów handlowych zlokalizowanych w obszarze działania Spółki.
Dekoniunktura i załamanie się rynku jakie miały miejsce w latach 2000-2002 oraz silnie odczuwalny wzrost działalności konkurencyjnej doprowadził do znacznego zahamowania realizacji zamierzonych celów i w konsekwencji kłopotów finansowych Spółki.
Z uwagi na powyższe, pod koniec 2002 roku, Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło decyzję o zmianie strategii działania Spółki. Podjęto intensywne działania w celu poprawy kondycji Przedsiębiorstwa, Opracowano, uwzględniający sytuację i możliwości Spółki, program naprawczy i zlecono (nowowybranemu) Zarządowi jego wdrożenie i realizację.
W wyniku tych działań zredukowano, do niezbędnego minimum, stan zatrudnienia oraz zrezygnowano z działalności w obszarach małej rentowności. Kolejnym etapem realizacji programu naprawczego była zmiana miejsca prowadzenia działalności. Uchwałą Zgromadzenia Wspólników, wiosną 2003 roku, przeniesiono Spółkę z Dąbrowy Górniczej do Wieliczki.
Konsekwentna realizacja programu naprawczego pozwoliła na odczuwalną poprawę kondycji jednostki.
W roku 2014 w Spółce miały miejsce znaczące zmiany struktury kapitałowej. Decyzją Zgromadzenia Wspólników udziały należące do trzech Wspólników zostały umorzone. W Spółce pozostał jedyny z dotychczasowych Wspólników. W wyniku tych zmian obniżył się kapitał zakładowy Spółki.
W maju 2015 r. Spółka podwyższyła kapitał zakładowy poprzez utworzenie nowych udziałów i przystąpienie do Spółki nowego Wspólnika.

Ofeta firmy:

Skład materiałów budowlanych, zajmujący się głównie sprzedażą materiałów wielu wiodących producentów. Jesteśmy dystrybutorem takich marek jak:
ALPOL
BAUMIT
MUREXIN
PROFIX
ATLAS
RIGIPS
ORTH
URSA
PETRALANA
LEIER
GRUPA SILIKATY
WIENERBERGER
LODE
FAKRO
W naszej ofercie znajdują się materiały z grup:
- CHEMIA BUDOWLANA (tynki gipsowe i cementowe, kleje do płytek, gresów, styropianu, wełny, kleje gipsowe, gipsy, szpachle, zaprawy murarskie i tynkarskie, wylewki wyrównujące i samopoziomujace itd. )
- MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE (płyty gipsowo-kartonowe, profile do zabudowy sufitów i konstrukcji ścianek systemowych, bloczki gipsowe ORTH i RIGIROC)
- SYSTEMY OCIEPLENIOWE (styropiany fasadowe, podłogowe, parkingowe i do izolacji ścian fundamentowych różnych grubości, wełna do izolacji termicznej poddaszy, stropów, stropodachów, wełna elewacyjna, siatki poddtynkowe, grunty itd. )
- MATERIAŁY DO HYDROIZOLOACJI (papy podkładowe, masy bitumiczne, dysperbit, folie kubełkowe, folie budowlane czarne i żółte)

Obsługujemy klientów biznesowych jak i indywidualnych.

ZAPRASZAMY do zapoznania się z ofertą.

Kontakt:

Województwo:małopolskie
Miejscowość:Wieliczka
Ulica nr:Narutowicza 47
Kod pocztowy:32-020
Osoba kontaktowa:Władysław Golik
Telefon:12 278 34 33
Telefon kom.:502 727 392
E-mail:wyślij list »
NIP:6442953467
Regon:276701846
Lokalizacja:zobacz na mapie »
Poleć firmę:
W FirmyBudowlane.pl: ponad 2 lata
 
    Liczba wizyt: 515
Ogłoszenia firmy:
< cofnij
        Materiały budowlane
POLECAMY:
OSTATNIO DODANE
16.02.2019
Firma Handlowo-Usługowa WOK...

Każdy, kto posiada swój własny lokal mieszkalny, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że po latach jego użytkowania niebezużyteczne j...

opolskie
Budownictwo mieszkaniowe
14.02.2019
Usługi Transportowe i Hande...

Swoją ofertę kierujemy do firm, jak i do klientów indywidualnych. Naszą firmę cechuje profesjonalizm, rzetelność i terminowość w wykony...

kujawsko-pomorskie
Dźwigi i żurawie
11.02.2019
Przedsiębiorstwo drogowe BE...

Firma budowlana, która oferuje produkty budowlane ciężkie. Nasza firma to betoniarnia, która posiada nie tylko produkt ale również usłu...

świętokrzyskie
Budownictwo drogowe
11.02.2019
Zakład Stolarski Iskra Anna...

Jest nam niezmiernie miło móc zaprezentować Państwu ofertę Tartaku Iskra, który znajduje się w Sycowie niedaleko Wrocławia. Jesteśmy ro...

dolnośląskie
Drewno