Jesteś w:    Firmy Budowlane.pl  /  Materiały budowlane  /  Magazyny materiałów budowlanych  /  Firma PHU Mercus Bis Sp. z o.o.

PHU Mercus Bis Sp. z o.o.

Opis firmy:

  Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ Mercus Bis” Sp. z o. o. powstało w roku 1999. Swoją działalność rozpoczynało w Dąbrowie Górniczej obejmując swym zasięgiem region Zagłębia jak i Śląska. W założeniach statutowych przedmiotem działalności miał być obrót hurtowy materiałami budowlanymi (na zasadzie kompleksowej obsługi przedsięwzięć inwestycyjnych) oraz sprzedaż mebli, artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia mieszkań i wszelkich materiałów z zakresu remontu lokali mieszkalnych. Cele te miały być realizowane w sieci pawilonów handlowych zlokalizowanych w obszarze działania Spółki.
Dekoniunktura i załamanie się rynku jakie miały miejsce w latach 2000-2002 oraz silnie odczuwalny wzrost działalności konkurencyjnej doprowadził do znacznego zahamowania realizacji zamierzonych celów i w konsekwencji kłopotów finansowych Spółki.
Z uwagi na powyższe, pod koniec 2002 roku, Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło decyzję o zmianie strategii działania Spółki. Podjęto intensywne działania w celu poprawy kondycji Przedsiębiorstwa, Opracowano, uwzględniający sytuację i możliwości Spółki, program naprawczy i zlecono (nowowybranemu) Zarządowi jego wdrożenie i realizację.
W wyniku tych działań zredukowano, do niezbędnego minimum, stan zatrudnienia oraz zrezygnowano z działalności w obszarach małej rentowności. Kolejnym etapem realizacji programu naprawczego była zmiana miejsca prowadzenia działalności. Uchwałą Zgromadzenia Wspólników, wiosną 2003 roku, przeniesiono Spółkę z Dąbrowy Górniczej do Wieliczki.
Konsekwentna realizacja programu naprawczego pozwoliła na odczuwalną poprawę kondycji jednostki.
W roku 2014 w Spółce miały miejsce znaczące zmiany struktury kapitałowej. Decyzją Zgromadzenia Wspólników udziały należące do trzech Wspólników zostały umorzone. W Spółce pozostał jedyny z dotychczasowych Wspólników. W wyniku tych zmian obniżył się kapitał zakładowy Spółki.
W maju 2015 r. Spółka podwyższyła kapitał zakładowy poprzez utworzenie nowych udziałów i przystąpienie do Spółki nowego Wspólnika.

Ofeta firmy:

Skład materiałów budowlanych, zajmujący się głównie sprzedażą materiałów wielu wiodących producentów. Jesteśmy dystrybutorem takich marek jak:
ALPOL
BAUMIT
MUREXIN
PROFIX
ATLAS
RIGIPS
ORTH
URSA
PETRALANA
LEIER
GRUPA SILIKATY
WIENERBERGER
LODE
FAKRO
W naszej ofercie znajdują się materiały z grup:
- CHEMIA BUDOWLANA (tynki gipsowe i cementowe, kleje do płytek, gresów, styropianu, wełny, kleje gipsowe, gipsy, szpachle, zaprawy murarskie i tynkarskie, wylewki wyrównujące i samopoziomujace itd. )
- MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE (płyty gipsowo-kartonowe, profile do zabudowy sufitów i konstrukcji ścianek systemowych, bloczki gipsowe ORTH i RIGIROC)
- SYSTEMY OCIEPLENIOWE (styropiany fasadowe, podłogowe, parkingowe i do izolacji ścian fundamentowych różnych grubości, wełna do izolacji termicznej poddaszy, stropów, stropodachów, wełna elewacyjna, siatki poddtynkowe, grunty itd. )
- MATERIAŁY DO HYDROIZOLOACJI (papy podkładowe, masy bitumiczne, dysperbit, folie kubełkowe, folie budowlane czarne i żółte)

Obsługujemy klientów biznesowych jak i indywidualnych.

ZAPRASZAMY do zapoznania się z ofertą.

Kontakt:

Województwo:małopolskie
Miejscowość:Wieliczka
Ulica nr:Narutowicza 47
Kod pocztowy:32-020
Osoba kontaktowa:Władysław Golik
Telefon:12 278 34 33
Telefon kom.:502 727 392
E-mail:wyślij list »
NIP:6442953467
Regon:276701846
Lokalizacja:zobacz na mapie »
Poleć firmę:
W FirmyBudowlane.pl: ponad 3 lata
 
    Liczba wizyt: 577
Ogłoszenia firmy:
< cofnij
        Materiały budowlane
POLECAMY:
OSTATNIO DODANE
15.08.2019
Maat Drozdowscy i Szulczyk ...

Jeśli szukają Państwo eleganckich i równocześnie solidnych systemów okiennych, warto zapoznać się z propozycją firmy Maat ze Szczecina....

zachodniopomorskie
Żaluzje i rolety
12.08.2019
R.G. Ryszard Grabowski

Szukasz sklepu narzędziowego z dobrą i dużą ofertą? Sklep online - RG Narzędzia to oferta ponad 40 000 produktów m. in. autoryzowanych....

podlaskie
Elektronarzędzia
12.08.2019
Składnica Maszyn Rolniczych...

Składnica Maszyn Rolniczych ROLMASZ powstała z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na fachowe produkty wykorzystywane w specjalności remon...

lubuskie
Elektronarzędzia
09.08.2019
Han-Bud Brukarstwo Norbert ...

Firma Han-Bud Halbiniak Brukarstwo i usługi budowlane powstała w 1989 roku. Przez ten czas zdobyliśmy duże grono zadowolonych klientów....

śląskie
Brukarstwo