Przeszukaj katalog firm budowlanych
Jesteś w:   FirmyBudowlane.pl
Architekci
Budynki mieszkalne
Ptaszek budowa domów drewnianych, łukasz Ptaśkiewicz

Ptaszek budowa domów drewnianych, łukasz Ptaśkiewicz

Jesteśmy firmą budowlaną z wieloletnim doświadczeniem.
Zajmujemy się budową domów z drewna, od fundamentów, aż do wykończenia. Wystarczy przedstawić nam projekt i skonsultować się z nami.

Domy drewniane: zdrowe ekologiczne ciepłe i szybkie w budowie domy
Drewno to jeden z niewielu materiałów budowlanych, których się nie wytwarza, a jedynie przetwarza. Dzięki temu stanowi ono budulec w pełni odnawialny i zdrowy, a więc ekologiczny. Wznosimy z niego domy szkieletowe, słupowo-ryglowe lub domy z bali. Budowa domu z drewna trwa krótko (roboty przebiegają zazwyczaj szybko i sprawnie). Komfort mieszkania w domach drewnianych jest zaś porównywalny do tego w budynkach murowanych, a pod niektórymi względami nawet go przewyższa. Ściany domów drewnianych oddychają, a we wnętrzach panuje przyjazny mikroklimat

Fundamenty domu z drewna
Domy drewniane zazwyczaj budujemy na tradycyjnych ścianach fundamentowych wspartych na żelbetowych ławach fundamentowych, czyli tak jak domy murowane. Podłogi parteru są wówczas ułożone na posadzce . Domy drewniane wymagają lżejszych fundamentów, co może przynieść pewne oszczędności.

Ściany domu z drewna
Podczas budowy szkieletu drewnianego trzeba stosować moduły wymiarowe. Zgodnie z nimi słupy ścian powinny być rozmieszczone co 40 lub 60 cm, belki stropowe co 40 cm, a krokwie dachowe co 60 cm. Szerokość płyt OSB i płyt gipsowo-kartonowych lub płyt gipsowo-włóknowych którymi na końcu obudowuje się szkielet drewniany mieści się w tych modułach.
Gdy szkielet drewniany jest już zbudowany i wypełniony wełną, kostrukcję tę wraz z ociepleniem osłania się przed wilgocią z obu stron foliami: folią wiatroizolacyjną z zewnątrz i folią paroizolacyjną od wewnątrz. Zarówno jedna, jak i druga folia muszą być ułożone z 15-centymetrowym zakładem i uszczelnione taśmą samoprzylepną.
Budowa ścian wewnętrznych jest podobna do ścian zewnętrznych, z tym że warstwa wełny jest cieńsza i nie osłania jej folia. Są obłożone jedną lub dwiema warstwami płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych albo boazerią. Wełna mineralna w ścianach działowych jest montowana głównie ze względu na jej właściwości wyciszające.

Stropy domów o konstrukcji szkieletowej
Elementami nośnymi w drewnianych stropach są belki z litego drewna albo belki prefabrykowane, na przykład z płyty OSB i drewna klejonego. Do takich belek mocuje się płyty poszycia.
Elementami nośnymi w drewnianych stropach żebrowych są żebra ze smukłych desek lub bali. Aby uchronić je przed zwichrzeniem, pomiędzy żebrami montuje się przewiązki (stężenia) z desek. Do tak wykonanej konstrukcji mocuje się płyty poszycia.

Dach domu drewnianego
Elementami nośnymi dachu są krokwie. W zależności od pokrycia dachowego stosuje się różne przekroje krokiew, jętek słupów płatwi murłat i pozostałych elementów więźby dachowej . Więźba dachowa budowana jest z suszonego czterostronnie struganego materiału. Deskowanie więźby stosujemy głównie pod pokrycie dachówką, gont bitumiczny natomiast pod pokrycie blacho-dachówką lub panelem dachowym stosujemy folię paro-przepuszczalną i łatujemy więźbę.


Budujemy domy pod klucz.

Liczba wizyt:   1642         Wersja do wydruku